Резюме на 100%. Як не допустити прикрих помилок?

Резюме на 100%. Як не допустити прикрих помилок?

Майже кожному з нас доводилося у своєму житті складати резюме. Багато хто робить це регулярно. Середньостатистичний росіянин працює в одній організації не більше трьох років. І це нормально, оскільки компаній, здатних дати одночасно і кар'єрне зростання, і зростання матеріального благополуччя, зовсім небагато.

Ось і доводиться нам періодично шукати кращого життя у інших працедавців.


Ми розуміємо, що на місце, що сподобалося нам, може претендувати значне число конкурентів. А отже, HR- менеджерові з чого вибиратиме. Але як кандидатові зробити так, щоб його резюме помітили серед багатьох інших? Як справити враження, щоб тебе запросили на співбесіду? І як не допустити прикрих помилок?

Насправді все не так складно, як може здатися на перший погляд. Резюме — це ваша візитна картка, її не треба перевантажувати зайвою інформацією або намагатися приписати собі ті якості, яких ви не маєте. Все повинно бути реалістичне і просто, але вишукано і із смаком.

Про те, що писати в кожному з розділів резюме, зупинятися не будемо — цю інформацію ви легко можете знайти в Інтернеті. Давайте розглянемо типові помилки, які допускають претенденти при написанні і оформленні резюме.

1. Претендент вказує в розділі Ф. И. О. тільки своє ім'я або ім'я з по батькові без вказівки прізвища. Особливо цим "грішать" претенденти, розміщуючі свої резюме на інтернет-порталах по пошуку роботи. Але знайте, що вказівка тільки одного лише імені відразу викликає питання рекрутера: "Ви ще працюєте і за спиною у свого працедавця шукаєте собі інше місце? Від кого ховаєтеся"?. Пам'ятайте, HR— менеджери — народ дуже підозрілий, і будь-яка двозначність або недомовленість буде представлена не на вашу користь.

2. У розділі "бажана посада" претендент вказує усі потенційно цікаві для нього посади. Наприклад, дівчина вказує в резюме, що вона шукає місце секретаря, менеджера або бухгалтера. Чи треба пояснювати, що усі ці посади мають абсолютно різний функціонал і їх не можна об'єднувати в одне резюме. Отримавши таке резюме, HR зробить висновок про те, що ви самі не знаєте чого хочете і не маєте належної мотивації. Якщо вже вам дійсно все одно, на яку вакансію відгукуватися, то складіть декілька різних резюме, конкретно під кожну посаду — це буде набагато розумніше.

3. У розділі "досвід роботи" претендент не вказує найменування організацій, в яких він працював, а пише узагальнено — ТОВ, ЗАТ, магазин, будівельна компанія і т. п. Це наводить на думку про те, що вам є що приховувати про своє минуле. Звичайно, завжди є вірогідність, що, знаючи найменування організацій, в яких ви працювали, HR— менеджер не полінується і подзвонить у відділ кадрів поцікавитися вашими успіхами, але це усього лише вірогідність і не факт, що HR скористається цією можливістю. А ось якщо ви візьмете і не вкажете найменування попередніх фірм, в яких ви працювали, то з високою часткою ймовірності ваше резюме буде відправлено до кошику.

4. У розділі "Професійні і особові якості" вказуються ті з них, які не мають нічого спільного з посадою, на яку ви претендуєте. Наприклад, здобувачка на посаду бухгалтера вказує, що вона творча і креативна натура і разом з бухгалтерськими програмами добре володіє Adobe Illustrator. Що подумає HR? Правильно, те, що наша здобувачка не має анінайменшого уявлення про те, яким насправді має бути бухгалтер.

5. Неадекватно високий/низький рівень передбачуваної заробітної плати. Що тут треба сказати? Будьте реалістом! Занадто високі зарплатові очікування відлякають HR— а точно так, як і занадто низькі. У першому випадку він подумає, що ви себе переоцінили, в другому випадку — що ви не маєте потрібних навичок і знань. Щоб бути об'єктивним, помониторьте ринок, подивіться, який середній рівень зарплат по цій посаді у вашому регіоні. Сміливо додайте до цієї суми 3 − 5 тисяч і отриману суму ставте в резюме.


6. Орфографічні і пунктуаційні помилки. Тут навіть і говорити не про що, і так усім все зрозуміло. Тільки чому тоді HR— и із завидною регулярністю отримують резюме з купою помилок? Питання залишається без відповіді. Перш ніж відіслати своє резюме, дайте прочитати його двом-трьом друзям — свіжий погляд допоможе вам уникнути багатьох помилок.

7. Занадто об'ємне резюме. Пам'ятайте, оптимальний об'єм резюме — один лист формату А4. В крайньому випадку — два листи. Але краще все ж один. HR— менеджер адже зайнята людина, і йому ніколи читати ваше "житіє" на десяти листах. Будьте лаконічні.

Отже, підводимо підсумки. Резюме пишемо коротко, але ємко. Стиль оформлення — строгий, але оригінальний. І звичайно, не припускаємося жодної помилки з вказаних вище. Витративши не так багато часу, вам вдасться скласти резюме, яке не залишить байдужим найстрогішого і прискіпливішого HR— менеджера!


Надрукувати