Які продукти зміцнять імунітет дитини навесні?

Які продукти зміцнять імунітет дитини навесні?

Ранньою весною багато хто скаржиться на занепад життєвих сил, млявість, поганий настрій, пояснюючи це добре відомим усім словом "авітаміноз". Саме у цей період звернете увагу на раціон вашої дитини, адже зараз він особливо потребує повноцінного харчування. Що ж робити, щоб самопочуття малюка залишалося хорошим в цей період?

Передусім, збагатити раціон харчування. Зміцненню імунітету дитини сприяє повноцінне харчування — збалансоване за змістом усіх макро— і мікроелементів, вітамінів, білків, жирів, вуглеводів.


Представляємо вам корисні продукти, які мають бути присутніми в раціоні малюка навесні.

1. Кисломолочна продукція

Її важливість пояснюється корисними речовинами, що містяться в ній, — пробіотиками, які сприяють зміцненню імунітету і покращують травлення. Також ці продукти використовуються при частих респіраторних захворюваннях, після курсу антибіотиків, для профілактики при епідеміях грипу.

2. М'ясо

Це джерело білку, який в організм поступає тільки з їжею. В процесі травлення білок розпадається на амінокислоти, які незамінні для дитини. Амінокислоти беруть участь в процесі зростання м'язовою і сполучною тканин. Білок бере участь в утворенні гемоглобіну.

Також дуже корисно для дитини їсти печінку, оскільки вона багата вітамінами, мінеральними солями, речовинами, стимулюючими травлення і кровотворення. Дитині у віці до 2 років рекомендується давати перемелену печінку у вигляді паштету.

3. Каші

Це джерело вуглеводів, каші регулюють діяльність нервової системи, дають енергію в холодну пору року. Рекомендується давати дітям не частіше за один раз в день, оскільки вони містять фитиновую кислоту, яка, у свою чергу, уповільнює засвоєння кальцію, що погано позначається на формуванні скелета.


Кашу дієтологи рекомендують вживати напівв'язкою(при варінні співвідношення рідини до крупи в 4 рази більше) і добре провареною, у такому вигляді вона краще засвоюється організмом. Готувати кашу рекомендують на воді, а молоко додавати у кінці варіння, при поданні на стіл можна додати і фрукти.

4. Зелень, листові овочі

Це джерело вітамінів групи В. З цієї групи вітамінів найбільш важлива для зростаючого організму фолієва кислота. Вона підвищує рівень гемоглобіну, покращує білковий обмін.

Кріп, петрушку, селеру краще додавати в готові блюда перед їдою. Після 2 років дитині можна пропонувати блюда з шпинату. Він містить вітамін До, який стимулює вироблення травних ферментів.

Частіше давайте малюкові листовий салат. Рецепт простий: салат дрібно нарізувати, додати варений жовток, заправити всі разом рослинною олією.

5. Цитрусові

Апельсини, мандарини, лимони, грейпфрути містять велику кількість вітаміну С, який дуже важливий у весняний період. Якщо у дитини немає алергії на цитрусові, сміливо включайте їх в раціон. У цитрусових міститься вітамін Р. Він посилює дію аскорбінової кислоти, стимулює желчевиделительную функцію печінки.

Що вважати за краще — вичавлені соки або фрукти цілком? Сік містить більше вітамінів, але в нім немає корисної для кишечника клітковини. Висновок: в меню повинні чергуватися і фрукти, і свежевижатие соки.


  • Шкідливо давати цитрусовий сік натщесерце, стежите за тим, щоб він був обов'язково розбавлений водою, оскільки без додавання води для дитячого шлунку такий напій занадто агресивний.

Щодня включаючи в раціон дитини ці продукти, ви допоможете йому не лише поліпшити самопочуття, набратися бадьорості і сил, але і закладете в нім з дитинства звичку правильного харчування.


Надрукувати